FX-KT Løftemagnet m. tværbjælke / lille model

- Inklusiv 2stk. løftemagneter

Professionel løftemagnet specielt designet til pladearbejdere, laser- og flammeskærere. 2 stk. løftemagneter (FX-V) er monteret på den solide tværbjælke, hvor deres placering nemt og hurtigt kan justeres og tilpasses. Ideel løftemagnet system til løft og transport af emner med centerudskæring – herunder særligt cylindriske emner. Løftemagneten kan desuden hurtigt omdannes til at kunne løfte mindre plader og emner ved at fjerne den ene af magneterne.

  • 2stk. Løftemagneter
  • Nem afstandsregulering
  • Kvalitetsstemplet tysk produkt
  • Godkendt iht. CE/EN 13155
  • Safety factor 3,5
  • Se datablad for alle specifikationer
100,00 kr
Størrelser og varianter
Varenr.Maks antal kgMaks kapacitet fra (mm)L1 mmB mmC mmH mmFleksible mål (mm)Pris (Ekskl. moms)Antal
FX-KT240-26024084006416123358-260
FX-KT240-42024085606416123358-420
FX-KT240-47024086076416123358-470
FX-KT240-54024086806416123358-540
FX-KT480-440480156508720526965-440
FX-KT480-600480158008720526965-600
FX-KT480-8004801510008720528665-800
Altid minimum 500.000 magneter på lager
Mere end 20 års erfaring i B2B magneter. Vi specialproducerer magneter til jeres behov
Certificerede magneter iht. ROHS, REACH, EN71.3, Code of Conduct
Dag-til-dag levering for alle lagervarer
Behov for en anden dimension eller styrke?
Vi skræddersyr magneter til ethvert behov
Ring +45 39 65 48 00
Eller send os en besked, så vender vi tilbage og får en snak om jeres behov.
Tekniske detaljer om produktet
Beskrivelse
Detaljer
.
Specifikationer
Specifikationer
Pris på forespørgsel0
Downloads
Yderligere informationer

Alle priser er ekskl. moms.

Vi gør opmærksom på, at ved køb under kr. 500,- pålægges gebyr på kr. 45,-

Her findes vores salgs- og leveringsbetingelser